Angielski

Jeśli poszukujesz konkretnych efektów w nauce angielskiego oraz potrzebujesz motywującego nauczyciela, a jednocześnie masz obawy co do wyboru odpowiedniej osoby, to moje lekcje są stworzone właśnie dla Ciebie. Jestem lektorem o najwyższym poziomie biegłości językowej, porównywalnym do osoby posługującej się językiem ojczystym (C2 – potwierdzone certyfikatem Cambridge Proficiency, zdanym na ocenę A oraz IELTS również na poziomie C2). Dodatkowo jestem osobą otwartą, pełną energii i z poczuciem humoru. Potrafię narzucić intensywne tempo pracy, lecz równie ważna jest dla mnie przyjemna atmosfera zajęć oraz kontakt z uczniem.

Zapraszam Cię, jeśli:

  • Chcesz pokonać blokadę w mówieniu i rozszerzyć swoje słownictwo, aby już więcej nie zastygać w poszukiwaniu właściwego słowa w głowie
  • Pragniesz mówić i pisać poprawnie oraz z dbałością o szczegóły
  • Chcesz wyeliminować błędy, które być może towarzyszą Twojej nauce angielskiego od dłuższego czasu
  • Planujesz zdać egzaminy takie jak matura, FCE, CAE, CPE, IELTS lub inne
  • Uczysz się języka, ponieważ potrzebujesz go w pracy lub na studiach

Bądź gotów/gotowa na to, że u mnie nie będzie nudnych zajęć, ale za to dużo mówienia. Jeśli interesują Cię tematy związane z biznesem, możemy dyskutować na podstawie artykułów z Harvard Business Review. Jeśli śledzisz wydarzenia światowe, możemy regularnie omawiać aktualności w oparciu o najnowsze numery The Economist. A może preferujesz luźne rozmowy bazujące na treściach z YouTube, blogów, Glamour, National Geographic czy Cosmopolitan? Bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzesz, nie spodziewaj się typowej nudnej lekcji z podręcznikiem.

Moja specjalizacja to nauka na wysokich poziomach (C1, C2, B2). Jeśli już osiągnąłeś/osięgnęłaś poziom B1 lub wyższy – skontaktuj się ze mną, szybko przeniesiemy się na kolejny poziom językowego wtajemniczenia 🙂

JAK WYGLĄDA NAUKA:

Na początku ustalamy Twój cel (na przykład osiągnięcie konkretnego poziomu, zdanie egzaminu, swobodna komunikacja) i pracujemy zgodnie z ustalonym planem. Nie ma tu miejsca na chaos i przypadkowe “chodzenia na lekcje”. Otrzymujesz także precyzyjne wskazówki dotyczące tego, nad czym i jak pracować poza naszymi spotkaniami, aby w pełni z nich skorzystać.

Kilka dni przed zajęciami otrzymujesz ode mnie materiały (PDF, Word, linki do wideo, podcasty w formacie MP3 i inne), wraz z instrukcjami, co należy przeczytać lub obejrzeć przed kolejną lekcją. Korzystam z różnorodnych źródeł, takich jak angielskie i amerykańskie gazety, podcasty, filmy, seriale, YouTube, TED Talks, strony internetowe. Ważne dla mnie jest, abyś nauczył/a się żywego języka, a nie archaicznego tworu z podręczników. Podczas samej lekcji nie traćmy czasu na słuchanie, czytanie lub oglądanie dłuższych treści – możesz to zrobić samodzielnie, poświęcając tyle czasu, ile potrzebujesz przed zajęciami.

Lekcję rozpoczynamy od krótkiej rozmowy na tematy codzienne, bez stresu – uczysz się wszak w zaciszu swojego domu, pijąc kawę czy herbatę z ulubionego kubka i nie martwiąc się, że nie zdążysz na czas na lekcję ze względu na korek. Po kilku minutach wprowadzenia przechodzimy od razu do tematu zajęć. Zadając odpowiednie pytania, staram się, abyś to Ty mówił/mówiła przez przynajmniej 75% czasu naszej sesji.

W trakcie lekcji tworzę dla Ciebie notatki w Google Docs, Quizlet lub po prostu na czacie Skype’a/Messengera. Te notatki możesz przeglądać w trakcie zajęć, co pozwala uniknąć konieczności samodzielnego zapisywania. Ty skupiasz się jedynie na mówieniu i intensywnych konwersacjach ze mną na wcześniej ustalone tematy. W trakcie zajęć staram się dostarczyć jak najwięcej przydatnego słownictwa i zwrotów, które mógłbyś/mogłabyś wykorzystać.

Do każdej lekcji dołączone są także zestawy ćwiczeń leksykalnych i/lub gramatycznych, które możesz rozwiązać samodzielnie po zajęciach i sprawdzić z kluczem odpowiedzi. Co jakiś czas wykonujemy również powtórkę materiału, aby jeszcze skuteczniej utrwalić nauczone treści.

CO MNIE WYRÓŻNIA JAKO NAUCZYCIELA?

Dzięki mojemu dwunastoletniemu doświadczeniu w nauczaniu, osiągnąłem wiele sukcesów w postaci dobrze zdanych egzaminów, matur oraz rozwinięcia umiejętności swobodnej komunikacji u moich uczniów. Kilku z moich podopiecznych z powodzeniem dostało się na uczelnie w Wielkiej Brytanii. Wielu kursantów, którzy uczestniczyli w zajęciach z angielskiego prowadzonych przeze mnie, odniosło sukcesy w zdobywaniu nowych miejsc pracy.

Jestem osobą, która płynnie posługuje się językiem angielskim, hiszpańskim, włoskim i francuskim. Dzięki temu mam obszerne doświadczenie w skutecznej nauce nie tylko jednego, ale kilku języków – w przeciwieństwie do większości nauczycieli angielskiego. Chętnie podzielę się z Tobą moimi sprawdzonymi metodami nauki.

Lekcje są prowadzone online, poprzez platformy takie jak Skype, Google Meet.

CENNIK:
Zajęcia indywidualne, 55 minut – 180 zł

Prowadząc działalność gospodarczą i wystawiając faktury, możesz wliczyć koszty związane z nauką angielskiego w koszty firmy.