Angielski

Jeśli chcesz mieć konkretne efekty w angielskim i potrzebujesz kogoś, aby Cię zmotywował, a jednocześnie obawiasz się, co to będzie za nauczyciel – to moje zajęcia są dla Ciebie. Jestem lektorką z najwyższym poziomem biegłości języka, porównywalnym do native speakera (C2 – potwierdzone certyfikatem Cambridge Proficiency, zdanym na ocenę A), a przy tym osobą otwartą, energiczną i z poczuciem humoru. Potrafię narzucić intensywne tempo pracy, ale ważna jest dla mnie też dobra atmosfera zajęć i kontakt z uczniem.

Zapraszam jeśli:

– chcesz pokonać blokadę w mówieniu i rozszerzyć słownictwo tak, aby już więcej nie milknąć w gorączkowym poszukiwaniu właściwego słowa w głowie

– mówić i pisać poprawnie, porządnie

– przestać powtarzać błędy, które być może tkwią w Twoim angielskim od lat

– chcesz zdać FCE, CAE, CPE, IELTS lub inny egzamin

– uczysz się języka, ponieważ potrzebny jest Ci do pracy lub studiów

Przygotuj się, że nie będzie nudnych zajęć lecz  MAKSIMUM MÓWIENIA. Jeśli lubisz tematy bizesowe, będą to dyskusje oparte na Harvard Business Review. Interesujesz się tym, co dzieje się na świecie? Możemy co tydzień omawiać bieżące wydarzenia na podstawie najnowszych numerów The Economist. A może wolisz luźne rozmowy oparte na YouTube, blogach i Glamorur, National Geographic czy Cosmopolitanie? Tak czy inaczej – nie spodziewaj się u mnie podręcznikowej nudy.

Specjalizuję się w nauce na wysokich poziomach (C1, C2, B2). Jeśli jesteś więc już na poziomie B1 lub wyższym – skontaktuj się ze mną, szybko wskoczymy na kolejny level językowego wtajemniczenia 🙂

JAK WYGLĄDA NAUKA:

Na początku ustalamy Twój cel (np. osiągnięcie konkretnego poziomu, zdanie egzaminu, swobodne komunikowanie się) i pracujemy według planu. Nie ma tu miejsca na chaotyczność i bezcelowe “chodzenie na lekcje”. Otrzymujesz również dokładne wskazówki, nad czym i jak pracować poza naszymi lekcjami, aby maksymalnie z nich skorzystać.

Kilka dni przed zajęciami dostajesz ode mnie materiały (pdf, word, linki do video, podcasty w mp3 i inne) oraz instrukcję, co trzeba obejrzeć lub przeczytać na kolejne zajęcia. Korzystam z różnorodnych materiałów: angielskich i amerykańskich gazet, podcastów, filmów, seriali, Youtube, TED talks, stron internetowych. Ważne dla mnie jest, abyś nauczył się żywego języka, a nie archaicznego tworu z książek. Na lekcji nie tracimy czasu na słuchanie, czytanie lub oglądanie dłuższych treści z prostej przyczyny – jesteś w stanie zrobić to sam, poświęcając tyle czasu, ile potrzebujesz przed zajęciami.

Lekcję zaczynamy od krótkiej rozmowy na tematy codzienne, bez stresu – uczysz się wszak w zaciszu własnego domu, popijając kawę czy herbatę z ulubionego kubka i nie denerwując się, że nie dojedziesz na czas na lekcję, bo utknąłeś w korku. Po kilku minutach wprowadzenia przechodzimy od razu do tematu zajęć. Zadając odpowiednie pytania, staram się, abyś to Ty mówił przez przynajmniej 75% czasu naszej sesji.

Podczas lekcji robię dla Ciebie notatki w Google Doc, Quizlet lub po prostu na czacie Skype’a/Messengera. Możesz te notatki widzieć w czasie zajęć, nie musisz marnować czasu na zapisywanie samodzielne. Ty skupiasz się tylko na mówieniu i intensywnych konwersacjach ze mną na określone wcześniej tematy. Podczas zajęć staram się podpowiedzieć, jak najwięcej użytecznego słownictwa i zwrotów, które mógłbyś wykorzystać.

Do każdej lekcji dołączone są też zestawy ćwiczeń leksykalnych i/lub gramatycznych , które możesz rozwiązać sam po zajęciach i sprawdzić z kluczem odpowiedzi. Na lekcji nigdy nie marnujemy czasu na sprawdzanie całego zadania domowego,  omawiamy tylko trudności lub konkretne pytania z Twojej strony. Co jakiś czas robimy również powtórkę materiału, aby jeszcze skuteczniej zapamiętać nauczone treści.

CO MNIE WYRÓŻNIA JAKO NAUCZYCIELA?

Moje dwunastoletnie doświadczenie w nauczaniu zaowocowało wieloma sukcesami uczniów w postaci dobrze zdanych egzaminów, matur czy po prostu umiejętnością swobodnej komunikacji. Kilku moich uczniów bez problemu dostało się na uczelnie w Wielkiej Brytanii. Wielu moich kursantów z powodzeniem dostawało nowe prace po zajęciach z angielskiego u mnie.

Sama mówię płynnie po angielsku, hiszpańsku i włosku oraz uczę się francuskiego. Mam więc duże doświadczenie w skutecznej nauce kliku języków, a nie tylko jednego – jak większość anglistów i mogę podzielić się z Tobą moimi sposobami na naukę. 

Udzielam lekcji wyłącznie online na Skype lub poprzez Facebook calls / WhatsApp / Google Hangouts.

CENNIK:
Zajęcia indywidualne, 55 minut – 150 zł

Prowadzę działalność gospodarczą, wystawiam faktury – możesz nasz angielski wrzucić w koszty firmy.