Francuski

CO ZYSKASZ UCZĄC SIĘ ZE MNĄ FRANCUSKIEGO?

  • Jeśli zaczynasz naukę, bardzo szybko wystartujesz z językiem i będziesz w stanie już po kilku miesiącach komunikować się w rozmaitych sytuacjach życiowych.
  • Pokonasz blokady w mówieniu i będziesz intensywnie ćwiczyć konwersacje.
  • Będziesz mówić poprawnie i wyeliminujesz często powtarzane błędy.
  • Poznasz całe mnóstwo przydatnego słownictwa oraz użytecznej gramatyki.
  • Nauczysz się, jak wykorzystywać Internet do samodzielnej pracy nad językiem. Osiągniesz swoje cele językowe związane z egzaminami lub przeskoczeniem na kolejny poziom.
  • Będziesz uczyć się w oparciu o autentyczne materiały, takie jak YouTube, czasopisma francuskie i fragmenty seriali. Nauka nie kończy się na podręczniku!

JAK WYGLĄDA NAUKA?

Na starcie ustalamy Twój cel (np. osiągnięcie konkretnego poziomu, zdanie egzaminu, swobodne komunikowanie się) i pracujemy według planu. Nie ma tu miejsca na chaotyczność i bezcelowe chodzenie na lekcje. Otrzymujesz również dokładne wskazówki odnośnie tego, nad czym i jak pracować poza naszymi lekcjami, aby maksymalnie z nich skorzystać.

Kilka dni przed zajęciami dostajesz ode mnie materiały mailem (PDF, Word, linki do video, podcasty w formacie MP3 i inne, zależnie od poziomu) oraz instrukcję, co trzeba obejrzeć lub przeczytać na kolejne zajęcia. Możesz sobie wszystko wcześniej wydrukować. Na lekcji nie tracimy czasu na słuchanie, czytanie lub oglądanie dłuższych treści z prostej przyczyny – jesteś w stanie zrobić to sam, poświęcając tyle czasu, ile potrzebujesz przed zajęciami.

Lekcję zaczynamy od krótkiej rozmowy na tematy codzienne, bez stresu – uczysz się przecież w zaciszu własnego domu, popijając kawę czy herbatę z ulubionego kubka, nie denerwując się, że nie dojedziesz na czas na lekcję, bo utkniesz w korku. Po kilku minutach wprowadzenia przechodzimy od razu do tematu zajęcia. Zadając odpowiednie pytania, staram się, aby to Ty mówił przez przynajmniej 75% czasu naszej sesji. Zajęcia są tak samo efektywne jak tradycyjne, a nawet bardziej, ponieważ podczas lekcji robię dla Ciebie notatki w Google Doc, Quizlet lub po prostu na czacie Skype’a/Messengera. Możesz te notatki widzieć w trakcie zajęć – nie musisz marnować czasu na samodzielne zapisywanie. Ty skupiasz się tylko na mówieniu i intensywnych konwersacjach ze mną na określone wcześniej tematy. Podczas zajęć staram się podpowiadać jak najwięcej użytecznego słownictwa i zwrotów, które mógłbyś wykorzystać.

Do każdej lekcji dołączone są także zestawy ćwiczeń leksykalnych i/lub gramatycznych, które możesz rozwiązać sam po zajęciach i sprawdzić z kluczem. Na lekcji nie marnujemy czasu na sprawdzanie całego zadania domowego, omawiamy tylko trudności lub konkretne pytania z Twojej strony. Co jakiś czas robimy również powtórkę materiału, aby jeszcze skuteczniej zapamiętać nauczone treści.

CENNIK

Zajęcia indywidualne, 55 minut -180 zł

Prowadzisz działalność gospodarczą i wystawiasz faktury? Możesz nasze francuskie lekcje wliczyć w koszty firmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *